آمیزه های ویژه خودرو

آمیزه‌های ویژه خودرو

این آمیزه از پلی پروپیلن و الاستومر همراه با پرکننده های معدنی تهیه شده است و ویژگی هایی نظیر سفتی بالا و مقاومت ضربه ای عالی و عملکرد بسیار خوب این گرید سبب می شود که برای تولید قطعات خارجی خودرو بخصوص سپر کاربرد داشته باشد. این ترکیب مناسب برای قالب گیری تزریقی است.

ARISA-CM۲۲

این آمیزه خود رنگ پلی پروپیلن به دلیل مقاومت ضربه ای خوب و مقاومت حرارتی مناسب در دماهای پایین و بالا برای موادی که در معرض ضربه و هوای سرد قرار دارند نظیر باتری خودرو و قطعات خودرو (سپر، داشبورد، کنسول، رودری)کاربرد فراوان دارد. سفتی و چقرمگی خوب، مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و فرایندپذیری خوب از ویژگی های این محصول است.

ARISA-CM۴۲

آمیزه ای مبتنی بر پلی پروپیلن همراه با پرکننده تالک است. این ترکیب به سبب دارا بودن سفتی بالا و مقاومت بسیار زیاد در برابر ضربه (حتی در دماهای پایین) در صنعت خودرو نظیر داشبورد و سایر اجزای داشبورد کاربرد دارد.

ARISA-CM۷۲

آمیزه ای مبتنی بر پلی پروپیلن همراه با پرکننده های معدنی است که دارای مدول الاستیک، استحکام کششی، مقاومت ضربه مناسب می باشد. این ترکیب مناسب برای قالب گیری تزریقی بوده ودر تولید قطعات بیرونی خودرو بخصوص قالپاق کاربرد دارد.

ARISA-CM۷۸

کامپاند پلی پروپیلن باتری خودرو یکی از محصولات شرکت آریسا بسپار است که با فرمولاسیون اختصاصی تیم فنی آریسا بسپار و اضافه کردن افزودنی به پلی پروپیلن باتری خودرو فرسوده با بالاترین کیفیت و خواصی نزدیک به نو، تولید میشود و جایگزینی به صرفه برای R40 میباشد.

بازیافت باتری خودرو برای کاهش ضایعات و آلودگی ضروری است زیرا باتری ها حاوی ماده های شیمیایی سمی و فلزات سنگین هستند و رها کردن در طبیعت موجب آلودگی های زیست محیطی می شود. همچنین بازیافت باتری استفاده از مواد اولیه جدید را کاهش می دهد. بازیافت باتری ها شامل ۳ مرحله شکستن باتری، احیای سرب و تصفیه سرب است. معمولا باتری های خراب و قدیمی توسط فروشندگان باتری خودرو از خریداران دریافت میشود و برای ساخت باتری نو به مراکز بازیافت تحویل داده میشوند.